IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

367 kişi okudu

TGSV Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı sorumluluğunda 1993 yılından beri düzenlenmekte olan IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı 2021 yılında İstanbul Küçükçekmece ‘de TÜYAP Kongre Ve Fuar Merkezi’nde 25 Mayıs-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünyanın en büyük 5 savunma sanayi fuarı arasında yer alan IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı daha önceki yıllarda da katılımcılarından tam not aldı.

Önceleri fuar ulusal savunma sanayinin dünyaya tanıtılması ve uluslararası rekabet gücünü artırması amacına hizmet etmiştir. Ancak daha sonraları önemli bir yol kat etmiş ve kısa sürede savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayi alanları için önemli hale gelmiştir. Zamanla uluslararası tanıtım, pazarlama ve iş birliği platformu olarak, katılımcı firma ve heyet sayısı itibarıyla dünyanın en büyük savunma sanayii fuarlarından biri haline dönüşmüştür.

Savunma Sanayi, ülkelerin hava,kara ve denizcilik alanında askeri, silah ve mühimmatlarında teknolojik gelişmelerin yürütüldüğü üretim ve satışının yapıldığı bir sanayidir. Bu nedenle;

IDEF’te (Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı);

  • savunma,
  • güvenlik,
  • denizcilik,
  • havacılık ve
  • uzay sanayi

alanlarında üretilen en modern araç, malzeme ve sistemler sergilenecektir..

IDEF21 Uluslaraarası Savunma Sanayi Fuarı sayesinde belirtilen sektörlerdeki teknolojik gelişmeler; heyetler, firmalar ve ziyaretçiler tarafından takip edilebilmektedir.Bu nedenle de IDEF, dünyanın en önemli uluslararası savunma sanayi için iş birliği ve tanıtım platformlarından biri haline dönüşmektedir.

IDEF’21 ULSULARARASI AVUNMA SANAYİ FUARI
IDEF 2021 Broşür

Savunma Sanayi İçin Döküm Ürün ve Malzemeleri Ne Olabilir?

Yeni Nesil Malzemeler Nelerdir?
Yazar Hakkında

Yorum bırakın

Translate »