Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram
Categories

Vermiküler Dökme Demir Üretim Yöntemleri Nelerdir?

0

Vermiküler Dökme Demir üretim yöntemlerinde; baz metalin analizinden döküme kadar geçen bütün süreçte parametrelerin oldukça sık ve iyi bir şekilde takip ve kontrol edilmesi çok önemlidir.

Vermiküler Dökme Demir Üretimi için kullanılan en yaygın yöntem; sıvı metale küreselleşmeye neden olamayacak ölçüde Magnezyum ilave etmektir. Bu nedenle kullanılan farklı yöntemler ve farklı Magnezyum içeren malzemeler bulunmaktadır.

Bazı durumlarda Vermiküler yapının oluşumunu garanti etmek için bazı katkı malzemesi ilaveleri yapılmaktadır. Tıpkı egzoz manifoldları veya turbo kompresörler gibi çok ince et kalınlığı olan parçalar için Titanyum ilavesinin gerek görüldüğü gibi. Katkı malzemesinin kullanıp kullanılmayacağı parçaların geometrilerine bağlıdır.

Vermiküler Dökme Demir üretim yöntemleri aşağıda belirtilmektedir.

•Bir önceki şarj termal analiz sonuçlarına göre gerekli miktarda tel ile Magnezyum tretmanı ve aşı ilavesi yapmak
•FeSiMg veya tel ile kontrollü miktarda Magnezyum ilavesi ile birlikte sıvı metale Titanyum veya FeTi ilave etmek.
Ön şartlandırma işleminden sonra, Titanyum ilave edilerek veya Titanyum ilave edilmeden, tel ve FeSiMg ile kontrollü miktarda Magnezyum ilave etmek.
•Tel veya FeSiMg ile Magnezyum ilavesi yapmak ve CerMM ilave etmek
•Ön bir Magnezyum tretmanından sonra, sıvı metali, termal analiz ile kontrol ederek aşılama ve gerekli görüldüğünde Magnezyum tretmanına ihtiyaç olup olmadığının belirlenerek ikinci kademede gerekli ilaveleri yapmak.

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi beğenebilir & takip edebilir ya da makaleleri paylaşabilirsiniz

İletişim

Translate »

Sayfayı beğendiniz mi?

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram