Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şarj Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1

ŞARJ HAZIRLAMADA MALZEME SEÇİMİ, STOKLANMASI VE KULLANIMI
Bulunduğunuz bölgede çok çeşitli hurda bulunabiliyorsa, belirli bir şarj hazırlarken için malzeme seçimi problem olabilir.

Bu durumda en düşük maliyet hesabı için bilgisayar programları kullanılmaktadır. Uygun malzemeler az olduğunda seçim, temin edilebilirliğe bağlıdır.

Hurda siparişleri ile verilecek iyi bilgiler iyi hurda teminine yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan hurdanın; tipi, büyüklüğü ve yerel olarak bulunabilirliği göz önüne alarak, kabul edilebilir malzeme spefikasyonları oluşturulabilir. Bu özellikle standart kalite hurda temini sınırlı olduğunda gereklidir.

Kuru, yağsız, passız hurda ısrarla vurgulanmaz. Ancak bu şarj malzemelerin örtü altında, hatta içeride stoklanması oldukça avantaj sağlamaktadır.

Bazı dökümhaneler; hurdayı, zemini parmaklıklı odalarda stoklayıp muhtelif yerlerde açığa çıkan ısıyı hurdalıkta dolaştırarak bu ısıdan yararlanmaktadırlar.

Hurda büyüklüğünü ocak çapının üçte birinde tutarak;
1)Kullanma problemleri
2)Hurdanın şarj kovasından asılı kalması azaltılabilir.

Şarj hazırlarken çok fazla malzeme kullanıldığında stok sahaları ve bölmeler belirlenmelidir. Özellikle farklı kompozisyonlarda metallerin ergitildiği yerlerde şarj hatalarını önlemek için alaşım malzemeleri fıçılarıyla, karbon verici malzeme torbaları farklı yerlerde stoklanmalıdır.

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi beğenebilir & takip edebilir ya da makaleleri paylaşabilirsiniz
error

About Author

Leave A Reply

Translate »
error

Destek için reklamlarımızı tıklayın!

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestCheck Our FeedVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin