Misyonumuz

DökümTEK olarak misyonumuz:

Döküm sektöründeki büyük&küçük ölçekli işletmelerin ya da girişimcilerin; rekabet güçlerini fark etmelerini sağlayarak, web sitemizde yer alan teknik bilgi desteğimiz ve profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz ile gelişimlerini arttırmaktır.

Bilindiği gibi döküm işlemi; yüksek sıcaklıkta ergimiş veya sıvı metalin, geometrik olarak kompleks parçalar meydana getirmek amacıyla kum, metal veya seramikten yapılmış bir kalıba dökülmesidir. Demir, alüminyum, magnezyum, çinko, çelik ve bakır bazlı alaşımlar ise döküm endüstrisi için bilinen en yaygın  büyük metallerdir.

Döküm endüstrisi, imalat geri dönüşüm hareketine en çok katkı sağlayan sektörlerden de biridir. Öyle ki her yıl milyonlarca ton hurda metalin geri dönüşümü ve hurda metalin yeniden kullanılması için birincil pazardır.

Ayrıca, birçok dökümhanede kalıplama işlemi için kum kullanılır. Bu dökümhaneler genellikle başka bir geri dönüşüm biçimi olan kumu kullanır, dönüştürür ve yeniden kullanır.

Dünya Döküm Üretimi İstatistikleri 51 inci rapora göre (51th Census) 2018 yılı olarak Türkiye döküm sektörü bir önceki yıla göre yüzde 4,6 büyüme kaydederek  2,25 milyon ton üretim gerçekleştirmiştir.

DökümTEK olarak diğer bir misyonumuz:

Büyük &küçük ölçekli işletmelerin küresel pazarda güçlü, söz sahibi ve öncü birer firma olmalarına yardımcı olmak, ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını arttırmaktır.

Bunun için temel hedefimiz:

“Döküm Danışmanlık Hizmetlerimiz” ile;

sağlamaktır.

DökümTEK web sitesimiz ile ;

  • Uzun yıllar içerisinde sahip olduğumuz bilgi birikimimizi yansıtan paylaşımlarda bulunmak
  • Sektörün ihtiyaç duyduğu, üstün nitelikli çışanların ve meslek öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak
  • Döküm sektörü, çalışanları, dökümcüler ve ilgili diğer sektörler için profesyonel ve ekonomik hayatlarında fark yaratmak.
  • Üretim, kalite, pazarlama, satın alma ve satış bölümlerinin ihtiyaç duyacağı teknik bilgi katkısını sağlamak.
  • Üretim, kalite, pazarlama, satış ve satın alma bölümleri için TEK adres olmak.
  • Çevre-İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları için İLK başvurabilecekleri kaynak olmak.
  • Elimizdeki sektörel kaynak ve verileri ziyaretçilerimize sunmak.
  • Ziyaretçilerimizin de doğru,güvenilir teknik bilgi ve birikimlerini, paylaşmalarına olanak sağlamaktır.

 

 

 
About Author

Leave A Reply

Translate »