Kuantum Görünmezlik Keşfedildi-Yeni Bir Malzeme Geliştirildi!

Dünyada Ürdün, Şili ve Birleşik Arap Emirlikleri ve Afganistan gibi birçok ülkenin ordusuna askeri kamuflaj giysileri üreten Hyperstealth Biotechnology Corporation tümü Görünmezlik Pelerini yani Kuantum Görünmezlik olarak bilinen, dört adet Quantum Stealth (Hafif Bükme Malzemesi) ile ilgili olan dört patent başvurusunu açıkladı.

Kuantum Görünmezlik isimli yeni malzemenin de içinde bulunduğu dört patent başvurusunun mucidi Hyperstealth’in Başkanı /CEO’su Guy Cramer oldu.

İlk patent başvurusu, hafif bükme malzemesi olan Quantum Stealth’dir.
Gerçek görünmezliğin çoğu fizikçi tarafından imkansız olduğu düşünülmekteydi. Ancak yeni malzeme sadece görünür spektrumda bir hedef gizlemekle kalmıyor aynı zamanda Ultraviyole, Kızılötesi ve Kısa Dalga Kızılötesi’nde de büküldüğünü gösteriyor ve Termal Spektrumu bloke ederek gerçek bir “Geniş Bant Görünmezlik Pelerini” sağlıyor.

Güç kaynağına gerek duyulmuyor. Kağıt inceliğinde ve ucuz bir malzeme. Bir kişiyi, aracı, gemiyi, uzay aracını ve binaları gizleyebiliyor.

Patent, materyalin 13 versiyonunu tartışıyor ve daha birçok konfigürasyona izin veriyor. Bir adet Quantum Stealth, herhangi bir ortamda, günün veya gecenin herhangi bir saatinde, başka hiçbir kamuflajın yapamayacağı şekilde çalışabiliyor.

İkinci patent başvurusu, dört patentin de önemli bir bileşeni olan aynı lens malzemesini kullanan yeni bir “Güneş Paneli Amplifikatörü” dür.
Eşit bir ince film; kontrol panelinin çıktısının üç katından daha fazla ve monokristal panelin neredeyse üç katından fazlasını sağladığını göstermiştir.

Hyperstealth’in CEO’su Guy Cramer Guy, üç ana panel tipinde üreticilerin belirlediği Maksimum Çıktıyı aşmayı başardı;

İnce Film,
Monokristal ve Polikristal paneller.

Maksimum çıkış, ekvatorda öğlen saatlerinde açık bir günde mevcut olan güneş ışınımının miktarı ile belirlenir. Guy’ın testleri Vancouver, Kanada yakınlarında ekvator ile kıyaslandığında sadece 1/3 güneş ışınımı yapıldı. Bu, düşük güneş ışınımlı yüksek enlemlerin şimdi düşük enlemlerde olduğu gibi güneş panelleri için de geçerli olabileceği anlamına gelmektedir.Üçüncü patent başvurusuna basitçe “Görüntüleme Sistemi” denilmektedir ki güçlü bir projektör eklenmesiyle holografik benzeri görüntüler üretme yeteneğine sahiptir. Patent ofisi bu patent başvurusunu zaten gözden geçirmiştir.

Dördüncü patent başvurusu Lazer Saçılma, Sapma ve Manipülasyondur: Videolarda Guy, tek bir lazeri 3.888.000’in üzerinde daha küçük lazerlere böldüğünü göstermektedir.

Bu kadar çok lazerle ne yapabilirsiniz?

Çevreyi belirlemek için tipik olarak bir lazer, dönen bir ayna ve optik bir alıcı kullanan bir LIDAR sistemine (Radarlar gibi davranan lazerler) ekleyebilirsiniz.

Bunlar yeni kendi kendini süren araçlarda bulunur, tipik olarak çatıya monte edilir ve etrafında döner. Bir lazeri milyonlara çıkarmak, bilgisayarların tehlikeli koşulları veya daha hızlı nesneleri tespit etmelerine izin verir.

Bu aynı zamanda uçağın algılanmasına ve izlenmesine de izin verebilir ve uzun mesafelerdeki geleneksel veya gizli uçaklarda çalışabilir. Savaş alanı, kamuflaj veya kamuflaj ağlarına bakılmaksızın, herhangi bir askeri  teçhizatın benzeri görülmemiş ayrıntılarına izin veren bu yeni milyonlarca lazer LIDAR sistemi tarafından süpürülebilir.

Kaynak :Hyperstealth Biotechnology Corp.

About Author

Leave A Reply

Translate »