Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

GİFA FUARI

0

DEĞERLİ DOSTLAR ,

DÖKÜM SEKTÖRÜNDEKİ EN ÖNEMLİ FUARLARDAN BİRİ OLAN GİFA FUARI 16 HAZİRAN 2015 TARİHİNDE DÜSSELDORF’TA BAŞLIYOR.

GİFA FUARI’ nda döküm sektörünün tüm aktörleri bulunuyor .

Dünyanın özellikle Avrupa ve Asya’nın en büyük dökümcüleri ,dökümhane için makine yapımcıları ,malzeme tedarikçileri hepsi burada olacak. Bu fuarın; metec (demir dışı malzemeler), therm process (ısıl işlem), newcast (farklı yeni döküm tipleri), fuarlarıyla birlikte olması katılımcı ve ziyaretçi açısından fuarın işlevliğini arttırmakta.

Ancak bu sene Çin’deki ekonomik daralma ve Avrupa’nın ekonomik krizden yeni çıkıyor olması, bu fuar için pek iyi sinyaller vermiyor. Ancak ülkemiz ve firmalarımız açısından fuarın herkes için iyi geçmesini temenni ediyoruz.

Sitemiz yayına yeni başladığından fuarla ilgili bilgiyi yeni aktarma fırsatımız oldu. Fuarın duyurusunu hemen yapmak istedim .Çünkü sektörün bu fuardan haberdar olması önemli ve bir program yapıp bu fuarı ziyaret etme imkanlarının olabileceğini düşünüyorum.

Değerli Dostlar;

Bu siteyi açmaktaki ana hedef; Sn.Yaylalı Günay hocamın da söylediği gibi “ Ekonomik değeri yüksek ürünlerin dökümünü ve hatta işlemesini ve hatta montajını yaparak, satmak gerekliliği”.

Bizde bundan hareketle sektörümüzle bilgi birikimlerimizi paylaşmak istedik. Ayrıca literatürleri, standartları ve edineceğimiz bilgileri sizlere sunarak sektöre kazandırmak istiyoruz. Firmaların katma değeri yüksek ürünleri üretebilmesi için; makineleşmeyi, verimli çalışmayı en önemlisi bilgi birikimini arttırması gerekiyor. Bizde sektör içinde özellikle orta ve küçük ölçekli firmaların bu değişimi gerçekleştirmesi için yardım ve kılavuzluk istiyoruz.

Bu siteden; babası da dökümcü olan ve çocukluk yılları da dahil olmak üzere yaklaşık 35 yılını sektörde geçirmiş bir mühendis ve idareci olarak,bilgi birikimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Sorularınız olursa siteden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

M.CÜNEYT DİNÇEL

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi beğenebilir & takip edebilir ya da makaleleri paylaşabilirsiniz
error

About Author

Leave A Reply

Translate »
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestCheck Our FeedVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin