Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram
Categories

Çelik Dökümde Soğutucular-Çiller

0

ÇİLLER-SOĞUTUCULAR

Aşağıdaki tablo;

Çelik döküm kalınlığı ile çil plaka kalınlığı veya çil çubuk çapı arasındaki bağlantı yı göstermektedir.

cil plaka kalinligi

Soğutucular – Çillerin kullanılmasında ki önemli noktalar:

1)Paslı çiller gaz kabarcıklarına neden olurlar. Bu nedenle çillerin yüzeyi temiz tutulmalı, üzerlerine çok ince bir tabaka halinde bezir yağı sürülmelidir. Kullanılmadan önce bu yağ yakılmalıdır.

2)Yaş kum kalıplar kullanıldığı zaman, kalıptan alınan rutubet bu çillerin üzerine yapışır. Bundan ötürü kalıp döküldükten hemen sonra dökülmelidir.

3)Çil üzerinde mikro çatlaklar var ise kullanılmamalıdır. Çiller gereğinden fazla küçük olursa çil tesirini göstermezler. Çok kalın olduğu zamanda yapıda yer yer sertlikler meydana gelir. Bu yüzden çil plakasının kalınlığı döküm parça kalınlığının ½’si veya 2/3’ünden daha az olmalıdır.

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi beğenebilir & takip edebilir ya da makaleleri paylaşabilirsiniz

İletişim

Translate »

Sayfayı beğendiniz mi?

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram