Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram
Categories

2015 Yılı Sektör Genel Değerlendirmesi

0

2015 YILI SEKTÖR GENEL DEĞERLENDİRMESİ
Değerli Dostlarım ve Meslekdaşlarım,
2015 ‘i uğurlayacağımız şu son günlerde, 2015 yılı sektör genel değerlendirmesi yapmanın, birlikte yeni yıl için yeni bir yol haritası belirlemenin, hepimiz için faydalı olacağını düşünüyorum.

2015 yılının ilk çeyreği, çoğumuzun hemfikir olduğu gibi daralma ile geçti. Sonraki dönem durağan devam etti. Ayrıca durağanlığa bir de nakit sıkıntısı ve ödeme vadelerinin uzatılması da eşlik etti.

Piyasalarda yaşanan bu finansal sıkıntı nedeniyle birçok küçük ölçekli firma faaliyetlerini bitirmek zorunda kaldı.

Büyük ve orta ölçekli firmalarda mevcut durumlarını ve kapasitelerini korumak ve sürdürebilmek için haliyle ihracat ağırlıklı çalıştı. Ancak bu durumda kârlılığı düşürdü.

Bu durumu yatırım fırsatı olarak değerlendirebilen büyük ölçekli dökümhanelerde, yatırım yapmaya ya da yatırımlarını geliştirmeye devam ettiler.

2016 yılı 2015 yılından daha iyi geçecekmiş gibi görünüyor.

Yani iç piyasalarda Avrupa ve Amerika’daki ekonomik iyileşmeler; yeni yılın ilk çeyreğinde, 2014 ortalarındaki üretim ve ciro rakamlarını yakalayacakmışız gibi, hepimizi umutlandırıyor.

Tahminlerde olduğu gibi sektörümüz 2016 yılının ilk çeyreğinde bu rakamları yakalayabilirse, sonraki dönemler için eğrinin yükseliş trendine geçeceğini düşünüyorum.

2016 yılının geçmiş senelere göre ülkemize, işlerimize ve tabi ki özel hayatımıza daha çok sağlık, mutluluk ve kazanç getirmesi dileği ile.

Cüneyt Dinçel

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi beğenebilir & takip edebilir ya da makaleleri paylaşabilirsiniz

İletişim

Translate »

Sayfayı beğendiniz mi?

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram